עבודת איטום טובה, היא חשובה וקריטית לשמירה על מבנה מגורים תקין. הסיבה לכך, היא העבודה שעבודות האיטום השונות מונעים נזקים שונים שעשויים להצטבר במבנה, זאת לדוגמת – נזקי נזילות (אשר נפוצים בעיקר בחודשי החורף), נזקים של בעיות הקשורות לעיבוי, ונזקים שקשורים לחדירה של מי גשמים לתוך המבנה.

על מנת שנוכל להצליח לבצע איטום מוצלח של המבנה שלנו, ולמנוע ככל הניתן הצטברות של נזקים שונים – אחד הדברים החשובים ביותר זה לבצע את תהליך האיטום בשלב מוקדם ככל הניתן, עוד לפני שהנזקים המצטברים משפיעים בצורה רצינית וקשה על המבנה הנ"ל.

בדיוק כדי למנוע הצטברות של נזקים שונים בביתכם, וכדי שתוכלו לבצע את האיטום המועיל והטובה ביותר עבור המבנה שלכם – ריכזנו לכם בשורות הקרובות 6 טיפים נהדרים שיעשו לכם סדר בראש.

עלינו לבצע התאמה של סוג הנכס לסוג האיטום

בראש ובראשונה עליכם להבין – כל סוג של מבנה, דורש סוג אחר לגמרי של איטום, סוג אשר נבדל בהתאם למשתנים השונים שעשויים להשפיע על עבודת האיטום הנ"ל. לדוגמה, לעתים קרובות איטום של הגג הוא איטום שמספיק במקרים של איטום של בתי מגורים פרטיים, זאת בשונה מבניינים. בנוסף, ניתן למצוא כיום פתרונות איטום ייחודיים למחסנים, לבעלי עסקים, וכיוצא בזאת. בקיצור – התאמה של סוג הנכס לשיטת האיטום ולסוג האיטום – היא צעד ראשון אל עבר עבודת איטום מוצלחת וטובה.

יש להבין מה מקור הבעיה

מעבר לעבודות איטום ראשוניות שמתבצעות בתהליך בניית הבית או נכס המגורים, משם ואידך עבודות האיטום השונות מתבצעות בהתאם לצורך כל שהוא, כלומר בהתאם לבעיה קיימת. נזילה, חדירת מי גשמים, שחיקה של המבנה, וכיוצא בזאת – הם רק חלק מהסיבות השונות שבגינן יש לבצע איטום של בית המגורים שלנו. כאשר אנחנו מבינים מה הוא מקור הבעיה, אנחנו יכולים להתאים את סוג האיטום לסוג הבעיה, וכמובן שמדובר על צעד נוסף אשר חשוב לביצוע של עבודת איטום טובה ומוצלחת.

בחירת קבלן איטום מקצועי ואמין? נסו לקבל המלצות

שאלה זו היא שאלה פופולארית למדי, שאלה שאנחנו פוגשים אצל אנשים רבים שזקוקים לעבודות איטום של בית המגורים שלהם. אחת מהעצות הטובות ביותר היא לקבל המלצות על קבלני איטום ממכרים/ חברים/ משפחה/ וכן הלאה. דעת הקהל לרוב אינה טועה!

השוואת מחירים – רק בין פתרונות רלוונטיים לאיטום המבנה שלכם

כפי שהצלחנו להבין מקריאת השורות שקדמו לשורות אלה, כיום יש כמה וכמה סוגים של עבודות איטום, אשר משתנות בהתאם לצורך, בהתאם לסוג המבנה, בהתאם לסוג התקלה וכיוצא בזאת. אחד הדברים החשובים ביותר כאשר אתם יוצאים לבצע השוואת מחירים – זה לבצע השוואת מחירים רק של עבודות איטום רלוונטיות לכם. כל שיטה של איטום, היא כזו שעשויה להיות מתומחרת באופן שונה, ועל כן ישנה חשיבות רבה לכך.

התייעצות עם בעלי מקצוע

הדרך הטובה ביותר להיות ממוקדים ולהבין איזה עבודת איטום אנחנו בדיוק צריכים זה להתייעץ עם בעל מקצוע שמבין דבר או שתיים בתחום זה. התייעצות עם בעל מקצוע אמנם עולה כסף לעתים קרובות, אך ללא ספק מדובר על ההתייעצות הטובה ביותר בתחום.

הגדרת תקציב

אחרי שהצלחנו להבין מה היא הבעיה שבגינה אנחנו פונים לביצוע של עבודת איטום, ולאחר שהצלחנו להבין מה הם המחירים המקובלים לעבודה שכזו – כעת חשוב מאוד להגדיר תקציב. על סמך התקציב הנ"ל, נוכל לבחור את קבלן האיטום הרלוונטי ביותר עבורנו.

דילוג לתוכן