אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנחנו מקבלים מלקוחות היא "מהו הזמן הטוב ביותר לאטום את הגג?" ישראלים רבים לא בטוחים מתי הגיע הזמן לפנות מעט זמן ולהקדיש תשומת לב לגג שלנו, זה ששומר עלינו מפני גשם בחורף ושמש חזקה בקיץ. על מנת לענות על השאלה אחת ולתמיד, הכנו עבורכם את המאמר הזה.

אז מתי כדאי לאטום את הגג?

התשובה הקצרה היא שהזמן הטוב ביותר לאטום בו את גג הבית שלכם הוא דווקא עונת הקיץ. רבים מכם בטח חשבו שהתשובה תהיה עונת החורף, משום שזו העונה שבה נגרם מרבית הנזק לגג, אך תנו לנו להסביר לכם את כל היתרונות שבאטימת הגג דווקא בעונה החמה:

מיעוט הפרעות במהלך העבודה: בתקופה הגשומה, מלאכת איטום הגג יכולה להפוך למורכבת הרבה יותר. גשמים, רוחות חזקות, ברד ואפילו שלג עלולים להפריע לעבודות ולפגוע בתוצאה הסופית.

איטום גגות במהלך הקיץ מאפשר לנו להימנע מכל זה ולהתרכז במה שבאמת חשוב – לוודא שהגג שלכם יוכל להמשיך ולהגן עליכם מנזקי החורף. בנוסף, כאשר הגג רטוב מגשמים יהיה קשה יותר להתקין את האיטום בצורה המיטבית.

סיכוי מופחת למים מוסתרים: רבים לא יודעים זאת, אך עוברים מספר ימים עד שמי הגשם שהוטחו על הגג שלכם מתאדים באופן מלא, בעיקר אם חווינו טרם לכך תקופה גשומה יחסית.

עבודת איטום שמתבצעת על גג רטוב עלולה להוביל לפגיעה גדולה אף יותר בגג, משום שהיא כולאת את אותם מים מוסתרים ולמעשה "מהדקת" אותם אל שכבת הגג התחתונה. בכדי להימנע מכך, חשוב לבצע איטום גגות רק על גגות יבשים לחלוטין, ללא טיפת מים או נוזל אחר שיכול לחדור את הגג. מהסיבה הזו, אנחנו מעדיפים לבצע את עבודות האיטום במהלך חודשי הקיץ, בהם אין סיכוי שיהיו מי גשם על הגג שיפריעו למשימה.

פחות עומס על בעלי המקצוע: כפי שאתם בוודאי יודעים, במהלך עונת החורף היומנים של כל העוסקים במלאכת השיפוצים ואיטום הגגות מלאים עד אפס מקום. תקלות שקורות בעקבות גשמים חזקים, הצפות או תשתיות שלא עומדות בכמויות המים הגדולות מובילות לתקלות מרובות ברחבי הארץ שמצריכות בעלי מקצוע.

כשאתם דואגים לאיטום הגג שלכם דווקא בקיץ, אתם מבטיחים לעצמכם זמינות מרבית של בעל המקצוע. כדאי לדעת כי פעמים רבות בחורף מחיר השירות יעלה, בעקבות הביקוש הגדול, כך שאיטום בקיץ יכול גם להקל על הכיס שלכם.

אנחנו ב"אלירן כהן – איטום גגות" נשמח להעניק לכם שירות איטום גגות מקצועי ויעיל. החברה שלנו עושה שימוש בכלי ומוצרי האיטום האיכותיים ביותר שיבטיחו לכם גג אטום וראש שקט בימי החורף הגשומים. במידה ויש לכם שאלות או שאתם רוצים שנגיע לטפל גם בגג שלכם, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר באמצעות הטלפון: 072-3270379.

דילוג לתוכן