אחת ההחלטות החשובות ביותר בכל עבודת איטום היא בחירת חומר האיטום או היציקה איתה נבחר לעבוד. איזה הרכב חומרים משלב את כל המאפיינים שאנחנו צריכים בכדי לבצע את המשימה המיוחלת? פעמים רבות, נבחר להשתמש ביציקת בקטל עבור עבודות האיטום שאנחנו מבצעים, יציקה מיוחדת בעלת תכונות שלא ניתן למצוא בחומרי איטום אחרים. רוצים ללמוד עוד על היציקה שהפכה לכלי חובה אצל כל בעל מקצוע? אנחנו מזמינים אתכם להמשיך ולקרוא.

מהי יציקת בקטל?

יציקת בקטל היא למעשה שמה המוכר של תערובת המכילה חומרים מקציפים, מלט וחול. ייתכן ואתם מכירים אותה בשמה השלישי – בטון מוקצף.

מראה היציקה אינו דומה למראה יציקות הבטון המורכות, והוא לרוב נראה כמעין תערובת במרקם קצפת ובעלת אוויר בצורת בועות. ערבוב החומרים מייצר יציקה מיוחדת בעלת תכונות חשובות לביצוע איטום גגות איכותי. מדובר בחומר קל משקל ורך שמסייע לנו לבצע גם את עבודות האיטום המורכבות ביותר, גם כשמדובר בגגות גדולים ורחבי ידיים.

איך מבצעים יציקת בקטל?

הזמן הטוב ביותר להשתמש ביציקת הבקטל שלנו היא עוד בשלבים הראשוניים של בניית המבנה והגג, בכדי שנוכל להעניק למבנה איטום ברמה הגבוהה ביותר. בדומה לחומרי איטום אחרים, גם יציקת הבקטל מגיעה אל מקום העבודה במרקם המתאים לשימוש כשהיא נמצאת בכלי קיבול ייעודי, כלי הדומה למערבל בטון סטנדרטי.

על מנת שנוכל לקבל את התמורה הגבוהה ביותר מהיציקה שלנו, חשוב להניח אותה באופן ישיר על הבטון שמרכיב את הגג. יש לוודא כי אין על הגג חומרים נוספים, כמו זפת או שאריות בנייה אחרות שיכולים להפריע ליציקה לבצע את עבודה. יש להניח לחומר להתייבש במשך מספר שבועות לפני שניתן להמשיך בעבודות. לאחר מכן, צריך להניח על היציקה היבשה יריעה אטומה כלשהי שמספקת שכבת בידוד נוספת. פעמים רבות נבחר להשתמש ביריעת PVC.

יציקת בקטל – כמה היא עולה?

המחיר של יציקת הבקטל הוא גם אחד היתרונות הבולטים שלה, שהופכים אותה לפופולארית הן אצל אנשי המקצוע והן אצל הלקוחות. מחיר היציקה משתנה בהתאם לגודל המשטח עליו אנחנו עובדים, והוא נקבע על פי המטרים. בדרך כלל, מחירה של יציקת הבקטל עבור גגות גדולים, למשל גגות של בנייני מגורים משותפים, יעלה בין 40 ל-80 שקלים למטר מרובע. עבור גגות קטנים יותר המחיר צפוי לרדת משמעותית, כך שהוא מתאים לכל הבתים והמבנים בישראל.

אנחנו ב"אלירן כהן – איטום גגות" נשמח לבצע עבורכם מגוון עבודות תוך שימוש ביציקת בקטל איכותית שתבטיח לכם איכות חיים ברמה הגבוהה ביותר. לא תצטרכו לדאוג ממי גשם שיפגעו בקירות או מפגמים באיטום ופשוט להנות מהשהות בבית. במידה ויש לכם שאלות נוספות או שאתם רוצים להזמין את שירותי האיטום שלנו, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר באמצעות הטלפון שלנו: 072-3270379.

דילוג לתוכן