יציקות בטקל

בטקל, או בטון קל בשמו האחר, הוא בעצם תערובת של מלט, חול וחומר מקציף היוצרים יחד חומר רך בעל משקל נמוך. בטקל יכול לסייע לנו בבידוד של הדירה או הבית שלנו  ולרוב מורחים אותו על בטון בגג שטוח וכך מייצרים שיפוע שימנע הצטברות של מי גשמים.

ניתן לשלב את הבטקל עם שיטות איטום אחרות, למשל, איטום עם יריעות ביטומניות .

הבטקל מגיע בתוך מערבל הבטון ולכן השימוש בו פשוט יחסית. לבטקל ישנה יכולת מצוינת לבודד תרמית ושמים אותו על קלקר .

אז מתי יוצקים את הבטקל?

הכי נכון זה לעשות את זה עוד כשבונים את הבית , לפני שאוטמים את הגג.

ומה בדיוק התהליך למריחת הבטקל בגג? מניחים את הבטקל ישר על הבטון. צריך להבין את זה כדי לבדוק האם יש צורך בפירוק של ריצוף או הזזת דברים כדי לאפשר להניח את הבטקל בצורה הנכונה ביותר. שנית, חשוב שמי שמורח את הבטקל הוא קבלן איטום שמבין מקצועית בכל הנושאים הללו ויידע לתת המלצות לביצוע מיטבי. הבטקל צריך להתייבש לאחר שמורחים אותו וזה יכול לקחת בין שבועיים לשלושה.

חשוב לדעת שאמנם הבטקל עצמו אינו מוצר יקר אבל העלות שלו מתווספת לעלויות האיטום האחרות. בנוסף, חשוב להקפיד שרק בעל מקצוע מיומן יוצק את הבטקל שכן יש תקן ישראלי מחמיר המכתיב את השיפוע הנדרש כדי שהניקוז יעבוד בצורה אפקטיבית וחשוב שהספק עובד לפיו.

יצירת שיפוע נכון ישמור על בטיחות התקרה וקירות הבית וימנע רטיבות והתקלפות קירות.

כיום משתמשים רבות בבטקל לאיטום של גגות רעפים, גגות מעוצבים ועוד.

מעבר למחיר הזול שלו יחסית, השימוש בו נוח ומהיר . לסיכום, השימוש בבטקל יכול לתת מענה מצוין ליצירת שיפוע בגג שימנע הצטברות של מי גשמים והוא מספק פתרון מצוין לאיטום גגות במחיר מתאים לכל כיס. כמו בכל פתרון איטום, יש לוודא שמבצע העבודה מכיר את החומר, מכיר את התקן הישראלי ויודע איך לעבוד על פיו. שימו לב שקבלן הביצוע כמו אלירן איטום גגות בחיפה עומד בתקן הדורש שיפוע של 1.5%.

דילוג לתוכן