היכרות עם סוגים שונים של חומרים יכולה לסייע לאטום את הגג ולהשיג תוצאות מעולות לשנים רבות. עם זאת, כן חשוב לדעת מה מרכיב כל סוג של חומר איטום מבחינת המפרט ואיך מיישמים אותו בצורה נכונה. לאחר מכן, ניתן גם לפנות אל בעלי המקצוע שמתמחים בנושא ולחסוך זמן והוצאות

איטום גגות חשוב כי הוא מונע חדירת מים ונזילות. את האיטום כדאי לבצע בקיץ כדי לחסוך בהוצאות, מה גם שזה יכול לחסוך את עוגמת הנפש ואת ההתמודדות עם נזקי הרטיבות. בנוסף, חברת האיטום תהיה זמינה יותר בקיץ ובתחילת הסתיו מאשר בחורף ולכן רצוי ליצור עמה קשר כמה שיותר מוקדם.

חוץ מאשר התזמון, יש להביא בחשבון את חומרי האיטום שכבר קיימים על הגג. כך למשל אם יש על הגג חומרי איטום ביטומניים, עדיף להמשיך איתם גם עם החומרים החדשים. בבחירת שיטת האיטום בודקים מה התשתית הקיימת ויוצרים קשר עם בעלי מקצוע לטובת הכנה של הגג והצעת מחיר מנומקת.

באיזה חומרי איטום אפשר להשתמש?

חומרים ביטומניים משולבים בדרך כלל בתוך יריעות ביטומניות. היריעות הביטומניות עמידות לטווח של 10-15 שנה, אבל הן נחשבות יחסית יקרות. כמו כן, קשה לבצע תיקוני איטום עם היריעות הביטומניות ולכן חשוב להכיר גם את האלטרנטיבות. הנה למשל כמה חומרי איטום שונים שבהם אפשר להשתמש על מנת להשיג תוצאות מעולות בהשקעה כספית משתלמת:

א. זפת – זפת שחורה היא שיטה ישנה אבל מוצלחת לאיטום של כל סוגי הגגות. אמנם צריך לתחזק אותה אחת לכמה שנים, אך היא אידיאלית עבור גגות שיש עליהם המון מתקנים שונים כגון דודים, קולטי שמש, ציוד של מזגנים וכן הלאה. בנוסף, לאחר זיפות גגות צריך לבצע סיוד כדי למנוע מהחום להמיס אותה ועל מנת לשפר את הבידוד התרמי בתוך חלל הפנים שמתחת לגג.

ב. חומרים אקריליים – חומרים אקריליים הם חומרים גמישים ופלסטיים בצבע לבן שאותם ניתן למרוח או להתיז על כל החלקים השונים של הגג. החומרים האקריליים מתאימים לגגות קטנים או גגות בטון חדשים שאין עליהם תשתית איטום קיימת, עם עלויות נמוכות ב-5%-10% בהשוואה לאיטום ביריעות ביטומניות. כאן סוגי החומרים האקריליים הנפוצים הם מולטיגג או מאסטר גג.

ג. חומרים פוליאוריטניים – אלו חומרים שמתאימים לגגות שבהם הנגישות מוגבלת ולכן אי אפשר לבצע את ההלחמה של היריעות הביטומניות. היתרון של חומרים פוליאוריטניים בא לידי ביטוי בכך שניתן ליישם אותם בהתזה ולכן הפרויקט פשוט ומהיר, אבל החיסרון הוא שחשיפה לשמש ישירה עלולה לשחוק אותם יחסית מהר.

כמה עולה לאטום את הגג?

איטום גג של 60 מ"ר יעלה כ-7,500 ש"ח אם מבצעים אותו ביריעות ביטומניות, כ-4,000 ש"ח עם זפת וכ-6,500 עם חומרים אקריליים או פוליאוריטניים. חוץ מזה, כדאי לבדוק אחריות.

דילוג לתוכן