נזילות, מהוות את תקלת הבית הנפוצה ביותר כיום בעולם. כמעט כל אדם עשוי להתמודד לפחות פעם אחת במהלך החיים שלו (אם לא יותר) עם מצב של נזילה בבית המגורים שלו. נזילה אשר מתגלה בבית, עשויה להיות לא נעימה בכלל, ובמקרה שלא עולים על הנזילה הזו מוקדם – היא גם עשויה להוביל לכמה וכמה נזקים שיכולים להיגרם למבנה המגורים שלכם.

במקרים רבים, לא נוכל לזהות את הנזילה לבד, וכדי לאתר ולעלות על המקור המדויק של הנזילה, עלינו להזמין בעל מקצוע כמו אלירן איטום גגות שיבצע את איתור הנזילה עבורנו. אולם, ללא ספק ישנן כמה וכמה דרכים שונות, שבעזרתן ניתן לאתר נזילות ביתיות לבד, וכך אנחנו לא תלויים בשירותיו של בעל מקצוע. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע חשוב ורלוונטי על איתור עצמי של נזילות בבית.

מבוא לאיתור נזילות

בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע שינסה לעשות לכם סדר בסוגייה של איתור נזילות ביתיות באופן עצמאי, ללא צורך בהזמנת בעל מקצוע. אולם, חשוב להבין שרק חלק מהנזילות הקיימות, הן נזילות אשר ניתנות לאיתור בצורה פשוטה וביתית. שאר הנזילות, הן נזילות שניתנות לאיתור אך ורק באמצעות כלים טכנולוגיים כאלה ואחרים, כלים אשר קיימים רק אצל בעלי המקצוע השונים לאיתור נזילות בבית. לדוגמה, כיום בעלי מקצוע משתמשים בכלים לדוגמת – מצלמות טרמיות לאיתור נזילות, צילום של פנים הצנרת, וכיוצא בזאת.

בתור התחלה – מתי כדאי לייצר חשש כי קיימת נזילה סמויה בביתנו?

יש לא מעט סימנים שונים שצריכים להעלות אצלכם את החשש שקיימת נזילה סמויה בבית המגורים שלכם, זאת לדוגמת הסממנים הבאים שאתם חייבים להכיר בהקשר:

-קצרים חשמליים חוזרים ונשנים

-חשבונות מים חריגים בצורה חריגה ומרימת גבה

-שינוי צורה של רהיטים בבית, רצפות העשויות מפרקט, משקופים עשויים עץ, וכיוצא בזאת

-ריחות חזקים ועזים של עובש או של טחב

-הופעה של עובש על קירות הבית השונים

-הופעה של כתמים המעידים על רטיבות על קירות הבית השונים

-התפוררות של טיח בבית, וסדקים שונים אשר נוצרים כתוצאה מנזילה

-לחות בלתי סבירה אשר מופיעה בבית

כל הסממנים שצוינו בשורות האחרונות, הם סממנים מוכרים שיכולים להופיע בבית של כל אחד מאיתנו. שימו לב – זה שאחד או יותר מהסממנים להופעת נזילות בבית קיימים אצלכם בבית, לא מעיד כי קיימת גם נזילה בהכרח, אלא מדובר על סממנים אשר מחזקים את הסיכוי להימצאות של נזילה בביתכם.

אז איך בעצם ניתן לאתר את הנזילה בבית בעצמנו?

אם הבחנתם באחד או יותר מהסממנים השונים שעשויים להעיד על הימצאות של נזילה סמויה בבית, עליכם לחשוד ישר כי אכן מדובר בנזילה עצמה שמתרחשת בבית. אז מה בעצם הצעד הבא שלנו? ישנם מספר צעדים שונים, צעדים שיכולים לסייע לכם לאתר את הנזילה הביתית שלכם לבד, ובכך לחסוך הזמנה של בעל מקצוע לאיתור נזילות. אלו הם הצעדים השונים שעלינו לעשות כדי לאתר נזילה סמויה בבית:

בדיקת מספר 1 – בדיקה כוללת של שעון המים הביתי

בדיקה מספר 2 – בדיקה חשובה של החיבורים השונים של הכלים הסניטרים אשר קיימים

בדיקה מספר 3 – בדיקת ניאגרות בבית

בדיקה מספר 4 – הקשבה. אולי נצליח לאתר את מקור הנזילה באמצעות האזנה לצלילים חריגים וחשודים

בדיקה מספר 5 – בדיקה מסביב למבנה עצמו – אולי הנזילה אינה מתוך הבית עצמו

בדיקה מספר 6 – לא הצלחנו לבד? זה הזמן לקרוא לבעל מקצוע מתאים

דילוג לתוכן