השוואה בין סוגים שונים של פתרונות איטום מחייבת התייחסות לסוג התשתית שכבר קיימת על הגג, להבדלים בין הגגות וכמובן לשיקולי תקציב. לאחר מכן, צריך לפנות אל חברה מקצועית שההתמחות שלה היא התאמה של פתרון האיטום האופטימאלי לדרישות של הלקוח גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך

איטום גגות חשוב לבצע אחת לתקופה מסוימת על מנת למנוע חדירת מים ונזילות. האיטום מונע את כניסת המים אל תוך הקירות הפנימיים של הבית במהלך החורף, אבל גם יכול להגן על המבנה במקרים של פיצוץ במכל מים של דוד שמש או כל תקלה אחרת בצנרת. כמו כן, האיטום מסייע לשמור על ערך הנכס ומומלץ לתאם אותו בקיץ או בתחילת הסתיו כדי לחסוך בהוצאות.

השאלה היחידה היא איך בוחרים את סוג האיטום המתאים. מצד אחד, כולנו רוצים להבטיח שימוש בסוג האיטום הכי יעיל ומשתלם. מצד שני, לא בטוח שנכיר את ההבדלים בין סוגי החומרים עצמם או נדע מה בכלל רלוונטי עבורנו. לכן, מה שצריך לעשות הוא להשוות גם בין פתרונות האיטום וגם בין הדרישות של הלקוחות השונים.

לפי מה בוחרים את סוג האיטום הכי טוב?

באופן עקרוני, אין סוג אחד של איטום שמתאים לכל הלקוחות ולכל הגגות. מנגד, כן יש פרמטרים שחוזרים על עצמם ובהם צריך להשתמש כדי לבחור אותו: א. סוג התשתית הקיימת על הגג – חומרי איטום נצמדים הכי טוב לחומרים מאותה משפחה. אם כבר יש על הגג איטום מסוג מסוים, מומלץ להמשיך איתו על מנת להשיג תוצאות מעולות. אז למעט מקרים של גגות בטון חדשים לגמרי, בדיקה של התשתית היא פעולה חיונית לצורך בחירת סוג האיטום הכי טוב.

א. סוג התשתית הקיימת על הגג – חומרי איטום נצמדים הכי טוב לחומרים מאותה משפחה. אם כבר יש על הגג איטום מסוג מסוים, מומלץ להמשיך איתו על מנת להשיג תוצאות מעולות. אז למעט מקרים של גגות בטון חדשים לגמרי, בדיקה של התשתית היא פעולה חיונית לצורך בחירת סוג האיטום הכי טוב.

ב. הבדלים בין סוגי גגות – יש הבדל בין גג בטון חשוף וישר לבין גג רעפים. כמו כן, יכולים להיות הבדלים בין סוגי גגות עם או בלי תשתיות של אביזרים סולאריים, מזגנים, דודים וכן הלאה. בשביל לאטום גגות ישרים ופתוחים ניתן להשתמש ביריעות ביטומניות, בעוד בשביל לאטום גגות שיש עליהם הרבה ציוד עדיף להשתמש בזיפות או בחומרים אקריליים. כמו כן, יש להביא בחשבון את החשיפה לשמש: אם בוחרים לזפת את הגג צריך לוודא שמבצעים גם סיוד, בעוד חומרים פוליאורטיניים למשל לא מתאימים לגגות שחשופים לשמש ישירה.

ג. תקציב – קיימים פערים של עשרות אחוזים בין סוגים שונים של חומרי ושיטות איטום. הדבר החשוב בהקשר הזה הוא לא רק לבדוק כמה יעלה ליישם חומרי איטום מסוימים לכל מ"ר, אלא גם מה תקופת האחריות שמקבלים ומה היא כוללת.

לסיכום, סוג איטום הגג הכי טוב הוא רק זה שהכי מתאים לכם. אם עדיין יש לכם התלבטות, המומחים של אלירן כהן-איטום גגות ישמחו לסייע עם התשובות.

דילוג לתוכן